Dodany: 2011-12-08 09:52:41

 

Czym jest kolagenSkóra człowieka z wiekiem traci swoje właściwości, staje się mniej jędrna, szybciej również pojawiają się na niej zmarszczki. Wszystko dlatego, że znajdujący się w skórze kolagen zaczyna z czasem tracić swoje właściwości.

 

Pierwsze efekty jego niedoboru obserwujemy już w wieku 25 lat, kiedy to organizm ludzki zaczyna tracić najważniejsze dla siebie białko, którego w latach poprzedzających jest aż 30 % w organizmie, w samej skórze jest go aż 70%. Dlatego tak istotne staje się jego dostarczenie w różnej postaci, by skóra nadal wyglądała pięknie i zdrowo, kolagen odpowiada bowiem za większość procesów związanych z młodym wyglądem.

 

Dlatego też po dwudziestym piątym rokiem życia winno się stosować może nie tyle kuracje mające jego dostarczenie lecz także stosować kolagen z tradycyjnych formach kremów. Jest to metoda znacznie bezpieczniejsza, gdyż jego dostarczenie następuje poprzez skórę i samoczynnie się wchłania. Zabiegi odmładzające to już ingerencja w ludzki organizm, które nie zawsze okazują się bezpieczne..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest kolagen
Nick: