Dodany: 2011-12-08 10:16:16
 

Pochodzenie kolagenuAnalizując kolagen należy zacząć oczywiście od jego pochodzenia. Jest to bowiem substancja, która występuje przede wszystkim w organizmach żywych, a więc w każdej żywej materii.

 

Dzięki temu do odpowiedniego wieku u człowieka nie ma konieczności jego stosowania w różnych innych postaciach. Dopiero z chwilą jego zaniku, który ma miejsce po 25 roku życia można stosować go w różnych innych formach, głownie syntetycznych oraz odzwierzęcych takich jak chociażby kolagen rybi.

 

Jest on bowiem najbardziej zbliżony do naturalnej substancji odpowiadającej za opóźnianie procesów starzenia się skóry u człowieka. Produkty syntetyczne zawierają bowiem wiele dodatkowych substancji pomocniczych, mających jedynie na celu wzmocnienie działania jakie ma kolagen. Nie jest to polecane przede wszystkim dlatego, iż każde obce ciało w organizmie ludzkim osłabia jego wewnętrzne struktury a co za tym idzie przyczynia się w znacznym stopniu do jego osłabienia, gdy dana substancja przestaje być dostarczona w odpowiedniej dawne..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Pochodzenie kolagenu
Nick: