Dodany: 2011-12-08 11:29:50

 

Kolagen w chirurgii kosmetycznej Mówiąc o kolagenie należy powiedzieć, że jest to substancja, której nadużywanie podobnie zresztą jak w przypadku innych może skończyć się dla nas bardzo przykro pomimo, że jest to substancja naturalna, która w tak dużej ilości występuje w naszych organizmach.

 

Z czasem jednak ludzkie ciało traci go coraz więcej, kolagen musi więc zostać dostarczony inną drogą, gdyż organizm nie jest w stanie wytworzyć go dostatecznie dużo, aby zapewnić skórze jędrność, sprężystość oraz pozbyć się z niej zmarszczek. A jest to możliwe dwoma sposobami. Pierwszy – metodą nieinwazyjną przy użyciu kremów jak również innych preparatów stosowanych miejscowo, które zawierają kolagen w dawkach nieszkodliwych dla człowieka.

 

Metoda druga inwazyjna – polegająca na dostarczeniu substancji kolagenowych do wybranych tkanek poprzez użycie bardzo cienkich igieł. W jej przypadku efekty będą niemalże natychmiastowe, lecz nie obędzie się również bez komplikacji w postaci zaczerwienień miejsc użycia igieł. Użycie kremów, masek itp. zapobiega ich wystąpieniu, nie mniej jednak podawany w ten sposób działa dopiero po pewnym czasie..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kolagen w chirurgii kosmetycznej
Nick: