Dodany: 2011-12-08 10:21:00

 

Budowa kolagenuJedną z substancji odpowiadających za prawidłowe kształtowanie się zarówno skóry jak i cery u człowieka jest kolagen. Jego znaczenie jest o tyle ważne, że zaczęto go z powodzeniem wykorzystywać w różnego typu zabiegach upiększających przeprowadzanych w gabinetach kosmetycznych.

 

Jest on także wykorzystywany przez firmy kosmetyczne poprzez wykorzystanie jego dobroczynnych dla cery właściwości w postaci kremów do twarzy. Jako, że kolagen to substancja, której zadaniem jest wiązanie w skórze przede wszystkim różnego typu białek musi być również z nich zbudowany. To właśnie te związki chemiczne odpowiadają w głównej mierze za właściwe jego przyswajanie przez organizm człowieka. Obecnie można go jednak spotkać w wielu różnych formach i odmianach.

 

Pomimo, że najpopularniejszy to nadal kolagen naturalny, który jest stosowany przez większość kobiet. Wiele z nich uważa, że wszystko to co sztuczne jest szkodliwe dla organizmu, przede wszystkim jednak cery która w wyniku jego nadmiernych ilości także może stracić swój nieskazitelny wygląd. Nie tylko szkodzi to czego jest za mało lecz również to czego za dużo..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Budowa kolagenu
Nick: