Dodany: 2011-12-08 11:20:16

 

Rodzaje kolagenu Jedną z najważniejszych substancji występujących w każdym organizmie żywym jest kolagen. Jest to substancja w głównej mierze odpowiadająca przede wszystkim za przeciwdziałanie efektom starzenia, występującym u człowieka już od dwudziestego piątek roku życia.

 

Znamienne jest również to, że substancja ta występuje w skórze człowieka w bardzo dużej ilości. Całkowita jej wartość to nawet 30 % całościowego występowania. Należy pamiętać jednak, że w skórze kolagen występuje w jeszcze większej ilości, całkowita jego wartość to nawet 75%. Jednak jak to zwykle bywa substancja ta może występować w wielu różnych postaciach i rodzajach.

 

Mowa tutaj przede wszystkim o kolagenie z grupy platynowej, srebrnej jak również grafitowej i to właśnie od niego biorą początek wszystkie inne, między innymi kolagen rybi, który również jest substancją naturalną z której bardzo chętnie korzystają kobiety jak również używany jest w gabinetach kosmetycznych pr\zy niwelowaniu efektów starzenia się cery. Tak więc nie tylko wygładza zmarszczki, umożliwia szybsze gojenie się ran..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Rodzaje kolagenu
Nick: