Dodany: 2011-12-08 11:15:25

 

Właściwości kolagenuO właściwościach jakie posiada szczególnie pożądany przez kobiety kolagen nie trzeba mówić wiele. Każdy wie, że związek ten na bazie białek występujących w każdym żywym ograniźmie ma bardzo duży wpływ na opóźnianie procesów starzenia się zarówno skóry jak i cery.

 

Ten związek występuje bowiem u człowieka w największej możliwej ilości- w samej skórze ciała jest go 30 procent, podczas gdy w cerze aż 70%. Nie dziwi więc fakt, że kolagen wpływa na wszelkie możliwe procesy metaboliczne zachodzące w żywych organizmach. U człowieka jego działanie jest jeszcze bardziej niezbędne.

 

Wiedzą o tym przede wszystkim panie, które chcąc odmłodzić swą cerę stosują kolagen bardzo często w przeróżnej postaci czy to kremów, maseczek przeciw zmarszczkowych czy też jest on im podawany w zaawansowanych zabiegach kosmetycznych niejednokrotnie chirurgii plastycznej. Do jego najcenniejszej właściwości należy zatem wygładzanie wszelkiego rodzaju zmarszczek z każdej części ciała, sprawiając jednocześnie, że cera młodnieje..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Właściwości kolagenu
Nick: