Dodany: 2015-04-29 12:38:45

 

DermatoskopiaDermatoskopia to rodzaj badania mikroskopowego powierzchni skóry. Takie badanie stosuje się najczęściej do oceny zmian skórnych pod kątem ich złośliwego rozrostu. Można zatem powiedzieć, że dermatoskopia, jaką zajmuje się medycyna estetyczna poznań służy w dużej mierze diagnozowaniu czerniaka złośliwego skóry, który jest często mylony z łagodnymi zmianami pigmentacyjnymi.

 

Oczywiście medycyna estetyczna poznań nie poprzestaje na profilaktyce nowotworowej badania dermatoskopowego i stosuje je także do diagnozowania zakażenia świądem czy też do oglądania trzonu włosa. W każdym badaniu tego rodzaju medycyna estetyczna poznań wykorzystuje dermatoskop, czyli specjalny mikroskop, który pozwala obejrzeć zmiany skórne pod 10 – krotnym, a nawet 20 - krotnym powiększeniem.

 

Jakie są zalety takiego badania? Oczywiście przede wszystkim chodzi o jego skuteczność oraz nieinwazyjność. W ten sposób można ocenić wszelkiego rodzaju narośla skórne, guzki, pieprzyki, włókniaki, brodawki, plamy pigmentowe i naczyniowe.

 .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Dermatoskopia
Nick: