Dodany: 2011-12-08 12:13:45

 

Efekty stosowania kolagenuO efektach jakie daje kolagen przekonało się już wiele milionów polek. Jest to substancja naturalnie występująca w każdym organiźmie żywym, jednak dopiero człowiek docenił jego właściwości.

 

Stosowany regularnie po dwudziestym piątym roku życia przyczynia się w znaczącym stopniu do poprawienia wyglądu całego ciała głównie jednak twarzy z której znikają zmarszczki, cera staje się rozświetlona, jędrna jak też ma mniejszą tendencję do przyspieszonego starzenia się. Wszystko poprzez właściwości jakie zawiera naturalny kolagen, który bez większego problemu można pozyskać ze zwierząt. Obecnie głównie jednak ryb, gdyż odkryto, że takie gatunki jak tołpygi zawierają go wystarczającą ilość. Do niedawna pozyskiwany był również ze zwierząt.

 

Powstające obawy o zarażenie się człowieka chorobami odzwierzęcymi zmusiło naukowców do poszukiwania innych dróg, którymi szybko będzie pozyskiwany kolagen do celów kosmetycznych. Ta tendencja utrzymuje się po dziś dzień co widać na sklepowych pólkach, gdzie preparatów kolagenowych znaleźć można całe mnóstwo..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Efekty stosowania kolagenu
Nick: