Dodany: 2015-04-13 14:00:24

 

Drenaż limfatycznyDrenaż limfatyczny, czyli popularny masaż uciskowy jest jednym z zabiegów, które szczególnie poleca medycyna estetyczna gostyń. Wszystko dlatego, że wielokierunkowo oddziałuje na organizm, zarówno pod kątem zdrowotnym, jak również estetycznym czy medycznym.

 

Istotą masażu jest bowiem polepszenie krążenie krwi i limfy w organizmie, czyli usprawnienie transportu substancji odżywczych do tkanek, a także przyspieszenie metabolizmu tłuszczów (drenaż limfatyczny pomaga wymodelować sylwetkę i jest jednym ze sposobów na pozbycie się cellulitu). Ogromną zaletą drenażu limfatycznego, jaką szczególnie ceni medycyna estetyczna gostyń jest detoksykacja organizmu, a także przeciwdziałanie żylakom czy skuteczne pozbycie się uczucia ciężkich nóg.

 

Warto wiedzieć, że medycyna estetyczna gostyń proponuje masaż uciskowy także w wielu dolegliwościach zdrowotnych takich jak: neuropatia, choroba zwyrodnieniowa stawów, niewydolność żylna, sinica kończyn czy też angiopatia cukrzycowa. Drenaż limfatyczny jest także polecany jako wspomożenie rekonwalescencji, opieki pourazowej czy regeneracji mięśni po intensywnym wysiłku fizycznym. .Dodaj nowy komentarz do artykułu Drenaż limfatyczny
Nick: