Dodany: 2015-04-13 14:00:24

 

Drenaż limfatycznyDrenaż limfatyczny, czyli popularny masaż uciskowy jest jednym z zabiegów, które szczególnie poleca medycyna estetyczna gostyń. Wszystko dlatego, że wielokierunkowo oddziałuje na organizm, zarówno pod kątem zdrowotnym, jak również estetycznym czy medycznym.

 

Istotą masażu jest bowiem polepszenie krążenie krwi i limfy w organizmie, czyli usprawnienie transportu substancji odżywczych do tkanek, a także przyspieszenie metabolizmu tłuszczów (drenaż limfatyczny pomaga wymodelować sylwetkę i jest jednym ze sposobów na pozbycie się cellulitu). Ogromną zaletą drenażu limfatycznego, jaką szczególnie ceni medycyna estetyczna gostyń jest detoksykacja organizmu, a także przeciwdziałanie żylakom czy skuteczne pozbycie się uczucia ciężkich nóg.

 

Warto wiedzieć, że medycyna estetyczna gostyń proponuje masaż uciskowy także w wielu dolegliwościach zdrowotnych takich jak: neuropatia, choroba zwyrodnieniowa stawów, niewydolność żylna, sinica kończyn czy też angiopatia cukrzycowa. Drenaż limfatyczny jest także polecany jako wspomożenie rekonwalescencji, opieki pourazowej czy regeneracji mięśni po intensywnym wysiłku fizycznym. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Drenaż limfatyczny
Nick: